ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Praktyka

Rzutnik i ekran szkolny do nowoczesnej klasy Krzysztof Mularczyk

2022-02-07
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Rzutnik i ekran szkolny do nowoczesnej klasy
Zajęcia w szkole coraz częściej przybierają charakteru multimedialnego. W związku z tym konieczne jest wykorzystywanie odpowiednich sprzętów, które pomagają w tworzeniu prezentacji, ale także ich wyświetlaniu. W każdej klasie, w której mają odbywać się zajęcia tego typu, powinien więc zostać zamontowany projektor krótkoogniskowy oraz ekran.

Dlaczego lekcje multimedialne są ciekawsze?

Dzieci coraz częściej spędzają wiele czasu przed monitorem i są przyzwyczajone do zdobywania informacji w bardzo bogaty sposób. Odbierają je za pomocą słuchu i wzroku, oglądają filmy, czytają krótkie notki i chłoną informacje w szybkim tempie. Tradycyjne sposoby nauczania wydają się im przez to często przestarzałe i zwyczajnie nudne.

Lekcje multimedialne, oparte na wykorzystywaniu atrakcyjnych prezentacji wizualnych i filmów, są więc dla dzieci czymś, co przypomina im ich własne, codzienne doświadczenia. Jednocześnie multimedialne zajęcia są dla nich bardziej intrygujące, mocniej skupiają ich uwagę i pozwalają na zapamiętanie znacznie większej ilości informacji.

Szkolny rzutnik dopasowany do wielkości sali

Aby w szkole można było odtworzyć prezentację multimedialną, niezbędne jest wykorzystanie rzutnika, dopasowanego do wielkości sali. Każdy projektor ma ogniskową, która decyduje o tym, w jakiej odległości od niego będzie najlepiej widoczny - czyli najbardziej wyraźny - obraz. Ze względu na to, że wielkość sal lekcyjnych ma stosunkowo małe rozmiary, a same projektory z reguły nie są umieszczane na końcu, tylko na środku, najlepszym wyborem jest zawsze kupno projektora krótkoogniskowego.

Tego typu projektor pozwala na skupienie wiązki światła i wygenerowanie ostrego obrazu nawet w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie. Dzięki temu praktycznie w każdej szkole i w każdej klasie będzie można go zamocować w oczekiwanym miejscu, nie obawiając się o jakość prezentacji.

Inne cechy ważne dla szkolnego projektora

Ze względu na specyficzne ustawienie sali lekcyjnej, projektor najlepiej jest w niej umieścić pod sufitem na środku, dzięki czemu żaden inny obiekt nie będzie go zasłaniał. Jednocześnie takie usytuowanie tego urządzenia zabezpiecza je przed wścibstwem dzieci i przed niepotrzebną zabawą rzutnikiem.

Kolejna ważna cecha projektora szkolnego to bogata paleta kolorów, która pozwala na dobre odtworzenie wszystkich obrazów i filmów, które chcemy zaprezentować. Dzięki temu barwy na obrazie są jak najbardziej wierne i dobrze przekazują dzieciom różnorodne informacje. Ich żywe odcienie mocniej przyciągają wzrok, co może też pobudzić aktywność i zainteresowanie maluchów.

Ekran

Aby obraz z rzutnika pięknie wyglądał, musi zostać wyświetlony na odpowiednim, białym tle. Najlepiej w tym celu zainstalować w klasie specjalny ekran, dostępny pod adresem avpoint.pl. Dzięki możliwości jego swobodnego rozwijania i zwijania będzie wygodnym akcesorium, które zostanie rozłożone tylko wówczas, gdy rzeczywiście będzie używane. Dodatkowo specjalnie przygotowana powierzchni ekranu sprawia, że widoczny na nim obraz będzie tym lepszy.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl