ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Artykuł promocyjny

E-oko.pl, czyli komisy fotograficzne nadal w modzie

2018-04-13
1 komentarzy
2
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
E-oko.pl, czyli komisy fotograficzne nadal w modzie
Czy warto kupować używany sprzęt fotograficzny? Warto, ale tylko z pewnego źródła, takiego jak komis fotograficzny

Rynek używanego sprzętu fotograficznego staje się coraz większy. Jest więc w czym przebierać, ale kupując od nieznajomych na aukcjach w Internecie tak naprawdę kupujemy kota w worku. Nie wiemy, czy sprzęt jest kradziony, jak był użytkowany i czy nie ma ukrytych wad.

Niestety aparaty fotograficzne i obiektywy są delikatnymi urządzeniami. W praktyce nawet po krótkim okresie użytkowania mogą pojawić się usterki matrycy, mechanizmu lustra, czy autofokusa. Z kolei obiektywy są wrażliwe na uderzenia i długą eksploatację. Nawet niewielkie luzy w mocowaniu soczewek i na prowadnicach mogą znacząco pogorszyć jakość zdjęć.

Przy kupowaniu przez ogłoszenie od osoby prywatnej z reguły nie możemy sprzętu wcześniej przetestować, by sprawdzić jak działa, nie dostaniemy też na niego gwarancji, ani nie będziemy mogli go zwrócić. Wydajemy więc pieniądze w ciemno.

Inaczej wygląda to w komisie fotograficznym, takim jak E-oko.pl, który ma już 16-letnią tradycję. Zanim sprzęt zostanie wystawiony na sprzedaż, sprawdzany jest pod kątem tego, czy nie posiada wad prawnych, np. czy nie jest kradziony, bądź czy przysługuje mu gwarancja producenta. Oczywiście na zakupiony sprzęt fotograficzny wystawiane są faktura lub paragon co uwiarygodnia pochodzenie.

Przed wystawieniem do sprzedaży sprzęt jest dokładnie sprawdzany i testowany. W aparatach fotograficznych ustalany jest przebieg migawki i czyszczona jest matryca. Z kolei obiektywy są testowane pod kątem poprawności działania autofokusa, stabilizacji obrazu i wad ukrytych.

Serwis komisu jest na tyle skrupulatny, że może sobie pozwolić na wystawienie gwarancji na używany sprzęt nawet do 12 miesięcy!

To jednak nie koniec. Na życzenie zainteresowanego komis wysyła zdjęcia testowe z obiektywów i aparatów, by samemu ocenić możliwości sprzętu. Sami możecie też przetestować to co chcecie kupić w sklepie stacjonarnym E-oko.pl w Warszawie. Na miejscu w showroomie dokładnie obejrzycie produkt, a sprzedający, którzy z wykształcenia są fotografami doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

E-oko.pl to również zakupy przez internet, oczywiście z możliwością zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Tego nie można zrobić kupując od osoby prywatnej.

Sklep fotograficzny E-oko.pl powstał w 2002 roku w Warszawie. Zajmuje się sprzedażą profesjonalnego sprzętu, ale wiele pozytywnych opinii otrzymuje też od klientów, którzy dopiero zaczynają przygodę z fotografią. Jest autoryzowanym sklepem fotograficznym największych marek, takich jak: Sony, Fujifilm, Nikon, Leica, Pentax, Profoto, Sigma, Hasselblad i wielu innych. Jednak oprócz szerokiego asortymentu nowych produktów, handluje również sprzętem używanym.

Tym samym, istnieje możliwość pozostawienia używanego sprzętu fotograficznego w rozliczeniu przy zakupie nowego lub innego używanego. Wszelkie formalności podatkowe związane z umową kupna-sprzedaży dopełnia komis fotograficzny. To bardzo wygodne i oszczędne rozwiązanie.

Asortyment komisu E-oko.pl warto śledzić, bo można upolować naprawdę świetne okazje. Oprócz sprzętu “prawie” nowego, na który obowiązuje jeszcze gwarancja producenta, a jednocześnie kosztującego kilkadziesiąt procent mniej niż za nowy, można kupić nadal cenione modele wycofane już z produkcji, unikalne obiektywy, czy sprzęt kolekcjonerski.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem fotograficznym E-oko.pl.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl