ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

12/2013

12/2013
Kup ten numer
Wydanie papierowe
Kup ten numer
Wydanie elektroniczne
+ DODATEK: Przejrzyj
ten numer
 

Wideo-kursy na płycie CD

(nie dotyczy e-wydania)
  • Ucz się sam fotografii, cz.17 - Podstawy obsługi aparatu
  • Szkoła Photoshopa
 

Redaktor naczelny poleca

W grudniowym numerze postanowiliśmy zrobić wszystko, by rozbudzić w Was kreatywność - w temacie tego wydania prezentujemy 10 pomysłowych technik, które powinien znać każdy ambitny fotoamator. Dodatkowo w dziale shoot udowadniamy, że nawet w pochmurne dni można robić naprawdę świetne zdjęcia. A tym, którzy tęsknią jednak za słonecznym latem, polecamy wywiad z Michelem Perezem - nadwornym fotografem francuskich marek bieliźniarskich, autorem zmysłowego kalendarza w filmowym włoskim stylu.

Jesień to zawsze czas premier, dlatego w tym miesiącu wyjątkowo dużo miejsca poświęcamy również rynkowym nowościom. Przeczytajcie koniecznie nasz test Sony A7R, czyli pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca z matrycą 36 Mp i najmniejszego aparatu systemowego Lumiksa GM1, a także szczegółowy opis pierwszej lustrzanki w stylu retro czyli Nikona Df!

Strefa sprzętu

Fotonews
Fotonews

Najciekawsze premiery sprzętowe, czyli przegląd rynkowych nowości. Wśród nich nowa retro-lustrzanka Nikon Df, a także zaawansowane kompakty i obiektywy, oraz premiera Fujifilm X-E2 i Nikona D5300.

Fujifilm X-A1
Fujifilm X-A1

Stylowy bezlusterkowiec Fujifilm X-A1 to konstrukcja bliźniacza do testowanego przez nas niedawno X-M1 - bez matrycy X-Trans, ale 1000 zł tańszy!

Duża matryca za grosze
Duża matryca za grosze

Pod względem wymiarów i wyglądu, Sony A3000 przypomina amatorską lustrzankę SLT, ale w rzeczywistości to tani i ergonomiczny bezlusterkowiec z APS-C

Maluch bez kompleksów
Maluch bez kompleksów

W ślad za stylowym i zaawansowanym GX7, Panasonic wprowadza na rynek Lumiksa GM1 – rekordowo mały model systemu Mikro 4/3 o dużych możliwościach. Zobaczcie, co ten maluch potrafi!

Samiec Alfa
Samiec Alfa

Sony A7R to pierwszy na rynku bezlusterkowiec z pełnoklatkową matrycą 36 Mp. Jest znacznie mniejszy i lżejszy od klasycznych lustrzanek, zobaczmy więc, czy może być dla nich dobrą alternatywą.

Japoński ninja
Japoński ninja

Model GR to pierwsze cyfrowe wcielenie analogowego klasyka, wyposażone w dużą matrycę APS-C. Czy za sprawą tego zaawansowanego kompaktu legenda Ricoha znów ożyje?

Mistrzowie krajobrazu!
Mistrzowie krajobrazu!

Niewielka lustrzanka a może jeszcze mniejszy bezlusterkowiec? Szukamy kompaktowego i wszechstronnego aparatu do fotografi i pejzażowej!

Inspiracje

Hot shots
Hot shots

Zobaczcie najlepsze zdjęcia naszych Czytelników!

Fotograf w podróży
Fotograf w podróży

Kolejne niesamowite zdjęcie i kolejna wspaniała oraz pouczająca historia. Zachęcamy do przeczytania fotofelietonu Jacka Boneckiego.

10 rzeczy do spróbowania od zaraz...
10 rzeczy do spróbowania od zaraz...

Nasz comiesięczny cykl, w którym przedstawiamy ciekawe pomysły na niecodzienne zdjęcia.

Lekcje uwodzenia
Lekcje uwodzenia

Gdy zobaczyliśmy te niesamowicie zmysłowe zdjęcia, w filmowym, włoskim klimacie, wiedzieliśmy, że musimy dowiedzieć się, kto za tym stoi. O przepis na wyjątkowe zdjęcia, zapytaliśmy Michela Pereza, "nadwornego" fotografa ekskluzywnych francuskich producentów bielizny.

Maraton intymności
Maraton intymności

Wyczekuje prawdziwego głodu fotografii. Woli uczestniczyć niż obserwować. Śpi z aparatem, by się z nim oswoić. Poznajcie Jacoba Aue Sobola, niezwykłego fotografa agencji Magnum, autora mocnej i niepokojącej serii "Arrivals and departures".

Warsztat

Temat numeru – 10 pomysłów na oryginalne zdjęcia
Temat numeru – 10 pomysłów na oryginalne zdjęcia

Podpowiadamy, jak wypróbować nowe tryby i sposoby fotografowania, dające szansę bardziej twórczego wykonywania zdjęć

Shoot!
Shoot!

Potężna dawka inspiracji, warsztatu i porad ekspertów dla użytkowników lustrzanek. W tym numerze dowiecie się m.in. że warto fotografować w pochmurne dni, jak używać filtru o zmiennej gęstości, jak postępować przy fotografowaniu dzieci.

Szkoła Photoshopa
Szkoła Photoshopa

W tym numerze uczymy się jak jak efektownie retuszować zdjęcia, w jaki sposób korzystać z przestrzeni koloru LAB i jak zaprojektować fotoksiążkę

Fotoporady
Fotoporady

Dowiecie się m.in. jak fotografować budynki, czym są głowice gimbalowe, jaki szeroki kąt wybrać do lustrzanki

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl