ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

"The Big City" - street fashion w obiektywie Agaty Serge Jan Wodziński

2017-01-16
3 komentarzy
53
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
"The Big City" - street fashion w obiektywie Agaty Serge
Piegi, moda, czerń i biel - Agata Serge opowiada nam o swoim najnowszym projekcie

Agata Serge jest młodą, utalentowaną fotograf portretową i modową. Jej przygoda z fotografią rozpoczęła się na dobre w 2013 roku, kiedy jej zdjęcia zostały opublikowane w "New Dutch Photography Talent of 2014". Od tamtej pory na jej koncie pojawiło się wiele publikacji, wystaw oraz nagród i wyróżnień, a jej styl staje się coraz bardziej rozpoznawalny.

Prace Agaty cechują się dużą emocjonalnością ale także idealnym stosunkiem formy do treści, wyrażanym w ogromnej większości poprzez użycie czerni i bieli. Nietrudno jest także zauważyć na nich słabość autorki do piegów, która pojawiła się już podczas jej pierwszej sesji z profesjonalną modelką. Jak wspomina Agata: "była to miłość od pierwszego wejrzenia".

fot. Agata Serge
fot. Agata Serge

Zdolna fotograf przyznaje, że jedną z jej największych inspiracji jest twórczość Petera Lindbergha, którego miała przyjemność poznać osobiście: "Nie dość, ze okazał się niesamowicie sympatycznym człowiekiem, to podzielam praktycznie wszystkie jego fotograficzne zamiłowania. Peter kocha czarno-białą fotografię, nie jest wielkim fanem zbyt zaawansowanego retuszu, lubi pokazywać niedoskonałości. Kocha fotografować kobiety. A ja po prostu się z tym wszystkim utożsamiam" - opowiada nam fotograf.

Projekt "The Big City" jest z założenia próbą połączenia fascynacji monochromem, modą i piegami z filmowymi, szerokimi kadrami, układającymi się w spójną całość. Sesja została wykonana w samym centrum Warszawy, co zasugerowała Agacie jej przyjaciółka i fotograf Agata Schiller. Całość przygotowań do sesji zajęła tydzień, a największym wyzwaniem okazała się temperatura, która wynosiła sporo poniżej zera. Jak przyznaje Agata Serge, mróz mocno dał się we znaki ekipie, lecz modelka - Ola Kursa z agencji EcManagement - znosiła te warunki bardzo dzielnie.

fot. Agata Serge
fot. Agata Serge

Za przygotowanie wizażu do projektu odpowiadała Monika Kropat, za stylizację - Bogna Stepa. Asystowali: Agata Vera Schiller oraz Tom Widlak. Projekt "The Big City" został zrealizowany przy pomocy obiektywu Carl Zeiss Planar 50 mm f/1,4 T ZE, który był podłączony do lustrzanki Canon EOS 6D.

Ze zdjeciami Agaty Serge możecie zapoznać się na jej stronie internetowej, Instagramie oraz fanpage'u na Facebook'u. Serdecznie polecamy - naprawdę warto!

fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
fot. Agata Serge
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl